- Home
- Components
- CPU Coolers
- Xigmatek Connect 360 Black
159,99 €
See price history159,99 €
See price history| Brand | Xigmatek |
|---|---|
| Reference | EN45233 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 800 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 29 dB |
| Maximum Airflow | 80 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| Cooling Type | Liquid |
|---|
| Height | 27 mm |
|---|