26,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BK047, Pure Rock Slim 3 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Maximum TDP | 130 W |
| Minimum Noise | 12.4 dB |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 90 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 24.8 dB |
| Maximum Airflow | 60.3 CFM |
| Minimum Airflow | 35.5 CFM |
| Fan Diameter | 100 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | No |
|---|---|
| Integrated Display | No |
| Materials | ABS |
|---|---|
| Aluminum | |
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Heat Pipe Count | 3 |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 412 g |
|---|---|
| Width with Fan | 108.5 mm |
| Height with Fan | 127 mm |