G.Skill — F4-2666C19S-8GIS, DDR4 G.Skill Aegis - 8 Go 2666 MHz - CAS 19
89,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F4-2666C19S-8GIS, DDR4 G.Skill Aegis - 8 Go 2666 MHz - CAS 19 |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR4 |
| Standard | PC4-21300 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 8192 Go |
| Frequency | 2666 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 8192 Go |
| Voltage | 1.2 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.2 V |
| CAS Latency | 19 |
|---|---|
| RAS to CAS | 19 |
| RAS Active | 43 |
| RAS Precharge | 19 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |