Cooler Master — MFL-B4DN-16NP2-R2
| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | MFL-B4DN-16NP2-R2 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.53 |
| Maximum RPM | 1600 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 27 dB |
| Maximum Airflow | 59.51 CFM |
| Fan Connectors | 1x LED_ARGB |
|---|---|
| 1x FAN 4-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 210 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |
22,95 €
See price history