G.Skill — F5-6000J3036F16GX2-FX5, F5-6000J3038F16GX2-FX5, DDR5 G.Skill Flare X5 - 32 Go (2 x 16 Go) 6000 MHz - CAS 30
669,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-6000J3036F16GX2-FX5, F5-6000J3038F16GX2-FX5, DDR5 G.Skill Flare X5 - 32 Go (2 x 16 Go) 6000 MHz - CAS 30 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Height | 33 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | DDR5-6000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32768 Go |
| Frequency | 6000 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16384 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 30 |
|---|
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |