- Home
- Components
- CPU Coolers
- Fox Spirit Lightflow GX360 ARGB
119,95 €
See price history119,95 €
See price history| Brand | Fox Spirit |
|---|---|
| Reference | FOX SPIRIT LIGHTFLOW GX360 ARGB |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| Maximum TDP | 270 W |
| Minimum Noise | 16 dB |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| Maximum RPM | 2200 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 33.7 dB |
| Maximum Airflow | 75.8 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x PUMP 3-pin | |
| 1x LED_ARGB |
| Tube Length | 400 mm |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Width | 394 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Weight | 2.2 kg |
| Width with Fan | 394 mm |
| Height with Fan | 52 mm |