- Home
- Components
- Power Supplies
- Heden PSXA870P22 500W
Heden PSXA870P22 500W
Heden — PSXA870P22
Heden — PSXA870P22
| Brand | Heden |
|---|---|
| Reference | PSXA870P22 |
| ProductSpecs.colors | Silver |
| ProductSpecs.railConfig | Multi Rail |
| Designation | Heden PSXA870P22 |
| ProductSpecs.warrantyYears | 2 |
| 80 Plus Efficiency | Gold |
| Wattage | 500 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | No |
|---|---|
| Connectors | 1x POWER_ATX 24-pin |
| 1x POWER_CPU 4-pin | |
| 2x POWER_MOLEX 4-pin | |
| 4x POWER_SATA 15-pin | |
| 1x POWER_FLOPPY 4-pin | |
| Modularity Type | Non-Modular |
| Fan Size | 120 mm |
|---|---|
| Silent | Yes |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| ATX 3.0 Support | No |
| ATX 3.1 Support | No |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 86 mm |
| Length | 140 mm |
| Weight | 1 kg |
| Form Factor | ATX |
42,39 €
See price history