- Home
- Components
- Memory
- G.Skill F3-12800CL9S-4GBSQ 4Go 1600MHz CL9
G.Skill F3-12800CL9S-4GBSQ 4Go 1600MHz CL9
G.Skill — F3-12800CL9S-4GBSQ
31,95 €
See price historyG.Skill — F3-12800CL9S-4GBSQ
31,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F3-12800CL9S-4GBSQ |
| Width | 30 mm |
| ProductSpecs.colors | None |
| Height | 3.8 mm |
| Length | 67.6 mm |
| Materials | PCB |
| Has Heatsink | No |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 204 |
| Type | DDR3 |
| Standard | PC3-12800 |
| Format | SO-DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 4096 Go |
| Frequency | 1600 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 4096 Go |
| Voltage | 1.5 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.5 V |
| CAS Latency | 9 |
|---|---|
| RAS to CAS | 9 |
| RAS Active | 28 |
| RAS Precharge | 9 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |