59,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BK043, Pure Rock Pro 3 LX |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Maximum TDP | 250 W |
| Minimum Noise | 14 dB |
| Included Fans | count: 2 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 139 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 34.8 dB |
| Maximum Airflow | 61.8 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | No |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper | |
| Nickel |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Low Profile | No |
| Heat Pipe Count | 6 |
| Double Tower | Yes |
| Weight | 1.08 kg |
|---|---|
| Width with Fan | 124 mm |
| Height with Fan | 155 mm |