463,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CSSD-F2000GBMP600PHXT |
| IOPS Read | 1000000 |
|---|---|
| Endurance | 1400 TBW |
| IOPS Write | 1200000 |
| Read Speed | 7100 Mo/s |
| Write Speed | 6800 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 2048 Go |
| Controller | Phison PS5018-E18 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Phison |
| Cooling | Liquid |
|---|---|
| Has Heatsink | Yes |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 23 mm |
|---|---|
| Height | 19 mm |
| Length | 70 mm |
| Weight | 51 g |