- Home
- Components
- CPU Coolers
- Thermalright Frozen Notte 360 ARGB V2 White
129,95 €
See price history| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | FN36WH |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 397 mm |
| Minimum Noise | 0 dB |
| ProductSpecs.toolFree | Yes |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Included Fans | count: 3, model: TL-E12W-S, height: 25, maxRPM: 2000, diameter: 120, maxNoise: 27.7, maxAirflow: 72.37, staticPressure: 2.87 |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 397 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.87 |
| ProductSpecs.widthWithoutFan | 72 |
| ProductSpecs.heightWithoutFan | 54 |
| ProductSpecs.lengthWithoutFan | 72 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 600 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 27.7 dB |
| Maximum Airflow | 72.37 CFM |
| Minimum Airflow | 0 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin | |
| Additional Connectors | 1x POWER_CPU 4-pin |
| Pump RPM | 5300 RPM |
|---|---|
| Tube Length | 400 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM2 |
|---|---|
| AMD AM2+ | |
| AMD AM3 | |
| AMD AM3+ | |
| AMD AM4 | |
| AMD AM5 | |
| AMD FM1 | |
| AMD FM2 | |
| AMD FM2+ | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Weight | 1.86 kg |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 52 mm |