| Brand | PATRIOT |
|---|---|
| Reference | P400LP250GM28H |
| IOPS Read | 110000 |
|---|---|
| Endurance | 140 TBW |
| IOPS Write | 300000 |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 250 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 38 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 9 g |