Arctic — ACFAN00294A
| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00294A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 37 |
| Maximum RPM | 8000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 800 RPM |
| Maximum Airflow | 220 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 328 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |
14,95 €
See price history