| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9050180-WW |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.15 |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 420 RPM |
| Maximum Noise | 36 dB |
| Maximum Airflow | 72.8 CFM |
| Minimum Airflow | 13.3 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Office |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 239 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |