- Home
- Components
- Memory
- PATRIOT Signature Core SO-DIMM DDR5 16Go 5600MHz CL46
289,95 €
See price history| Brand | PATRIOT |
|---|---|
| Reference | PSC516G56081HS |
| Width | 30 mm |
| ProductSpecs.colors | Blue |
| Height | 30 mm |
| Length | 69 mm |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 262 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-44800 - DDR5-5600 |
| Format | SO-DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 16384 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16384 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 46 |
|---|---|
| RAS to CAS | 46 |
| RAS Active | 90 |
| RAS Precharge | 46 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |