| Brand | PNY |
|---|---|
| Reference | CS900, PNY0751492636023 |
| IOPS Read | 80000 |
|---|---|
| Endurance | 540 TBW |
| IOPS Write | 80000 |
| Read Speed | 550 Mo/s |
| Write Speed | 530 Mo/s |
| Format | 2.5" |
|---|---|
| Capacity | 2048 Go |
| Controller | Phison PS3111-S11-13 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Phison |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 70 mm |
|---|---|
| Height | 7 mm |
| Length | 100 mm |
| Weight | 45 g |