38,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL098, BL118 |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 5.31 |
| Maximum RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 36.9 dB |
| Maximum Airflow | 83.9 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 227 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |