- Home
- Components
- Power Supplies
- ALTYK B500NM
ALTYK B500NM
ALTYK — B500NM
54,95 €
See price historyALTYK — B500NM
54,95 €
See price history| Brand | ALTYK |
|---|---|
| Reference | B500NM |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Designation | B500NM |
| ProductSpecs.warrantyYears | 3 |
| 80 Plus Efficiency | Bronze |
| Wattage | 500 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | No |
|---|---|
| Connectors | 1x POWER_CPU 8-pin |
| 4x POWER_SATA | |
| 1x POWER_ATX 24-pin | |
| 2x POWER_MOLEX 4-pin | |
| 2x POWER_PCIE 8-pin | |
| Modularity Type | Non-Modular |
| Fan Size | 120 mm |
|---|---|
| Silent | Yes |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| ATX 3.0 Support | No |
| ATX 3.1 Support | No |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 86 mm |
| Length | 143 mm |
| Weight | 1 kg |
| Form Factor | ATX/EPS |