- Home
- Components
- Case Fans
- Arctic P12 PWM 120mm
Arctic P12 PWM 120mm
Arctic — ACFAN00119A
Arctic — ACFAN00119A
| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00119A |
| Minimum Noise | 0 dB |
| zeroRPMMode | Yes |
| antiVibration | Yes |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 200 RPM |
| Maximum Noise | 28 dB |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | Yes |
| Fan Diameter | 120 mm |
|---|
23,99 €
See price history