| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BW029EU |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | No |
| Included Fans | name: Pure Wings 3, count: 3 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 397 |
| ProductSpecs.staticPressure | 0.1 |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 37.2 dB |
| Maximum Airflow | 101.2 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|
| AIO Radiator Size | 360 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | No |
|---|---|
| Integrated Display | No |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Cooling Type | Liquid |
| Low Profile | No |
| Ball Bearing | No |
| Height | 27 mm |
|---|---|
| Weight | 1.25 kg |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 52 mm |