| Brand | AeroCool |
|---|---|
| Reference | APF4-PF11217.11 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 15.9 dB |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.67 |
| Maximum RPM | 1300 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Maximum Noise | 32.9 dB |
| Maximum Airflow | 86.9 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Fan Diameter | 140 mm |
|---|