| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CW-9060093-WW |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 125 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 33.2 dB |
| Maximum Airflow | 94.87 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| AIO Radiator Size | 360 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Liquid |
| Heat Pipes | No |
| Low Profile | No |
| Double Tower | No |
| Ball Bearing | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 2.35 kg |
|---|---|
| Width with Fan | 396 mm |
| Height with Fan | 52 mm |