| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL091 |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | No |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Maximum RPM | 900 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 14.7 dB |
| Maximum Airflow | 49.8 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | ABS |
|---|---|
| Plastic | |
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 175 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |