79,95 €
See price history| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | FR-COM140 |
| ProductSpecs.colors | Grey |
| Length | 121 mm |
| Maximum TDP | 250 W |
| Included Fans | count: 1 |
| count: 1 | |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 146 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 30.2 dB |
| Maximum Airflow | 95.5 CFM |
| Fan Diameter | 140 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Copper |
|---|---|
| Nickel |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Double Tower | Yes |
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Weight | 1.34 kg |
| Width with Fan | 140 mm |
| Height with Fan | 158 mm |