- Home
- Components
- Hard Drives
- Western Digital WD Red Plus NAS 6To
363,43 €
See price history363,43 €
See price history| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Reference | fallback_f1e1deb541ab |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Red | |
| Silver | |
| Materials | Aluminum |
| PCB | |
| Plastic | |
| Steel | |
| Form Factor | 3.5" |
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | No |
| PS5 Compatible | No |
| Read Speed | 180 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 180 Mo/s |
| Rotation Speed | 5640 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | NAS |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 6000 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.6 mm |
|---|---|
| Height | 26.11 mm |
| Length | 146.99 mm |
| Weight | 720 g |