| Brand | PATRIOT |
|---|---|
| Reference | P400VP2TBM28H |
| Endurance | 640 TBW |
|---|---|
| Read Speed | 6200 Mo/s |
| Write Speed | 5200 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 2048 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| PS5 Compatible | Yes |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 38 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 9 g |