- Home
- Components
- Power Supplies
- FSP FSP930-20REB
221,39 €
See price history221,39 €
See price history| Brand | FSP |
|---|---|
| Reference | FSP930-20REB |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.railConfig | Single Rail |
| Designation | FSP Twins PRO 930W |
| ProductSpecs.rail12vAmps | 77.5 |
| ProductSpecs.warrantyYears | 5 |
| 80 Plus Efficiency | Gold |
| Wattage | 930 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | No |
|---|---|
| Connectors | 1x POWER_ATX 24-pin |
| 2x POWER_CPU 8-pin | |
| 4x POWER_PCIE 8-pin | |
| 6x POWER_SATA | |
| 2x POWER_MOLEX 4-pin | |
| 1x POWER_FLOPPY 4-pin | |
| 1x OTHER | |
| Modularity Type | Non-Modular |
| Fan Size | 40 mm |
|---|---|
| Silent | No |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| EPS12V | |
| ATX 3.0 Support | No |
| ATX 3.1 Support | No |
| Multi-GPU Support | Yes |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Server |
| Width | 86 mm |
|---|---|
| Height | 190 mm |
| Length | 150 mm |
| Weight | 960 g |
| Form Factor | ATX |