| Brand | MSI |
|---|---|
| Reference | S78-440E350-P83 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| IOPS Read | 55000 |
|---|---|
| Endurance | 250 TBW |
| IOPS Write | 80000 |
| Read Speed | 500 Mo/s |
| Write Speed | 450 Mo/s |
| NVMe | No |
|---|---|
| Format | 2.5" |
| Capacity | 480 Go |
| Controller | PHISON S11 |
| Form Factor | SATA 2.5" |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | PHISON |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 69.85 mm |
|---|---|
| Height | 7 mm |
| Length | 100.2 mm |
| Weight | 49 g |