- Home
- Components
- Case Fans
- Phanteks M25G2-140 D-RGB Regular 140mm
Phanteks M25G2-140 D-RGB Regular 140mm
Phanteks — PH-F140M25_G2_DWT01
13,75 €
See price historyPhanteks — PH-F140M25_G2_DWT01
13,75 €
See price history| Brand | Phanteks |
|---|---|
| Reference | PH-F140M25_G2_DWT01 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.23 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 350 RPM |
| Maximum Noise | 36.4 dB |
| Maximum Airflow | 101.78 CFM |
| Fan Connectors | 1x OTHER |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 187 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |