Corsair — CW-9060088-WW
| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CW-9060088-WW |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Minimum Noise | 20 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Included Fans | count: 2 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 125 |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 420 RPM |
| Fan Count | 2 |
| Maximum Airflow | 74.37 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| AIO Radiator Size | 240 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Heat Pipes | No |
| Low Profile | No |
| Ball Bearing | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 1.93 kg |
|---|---|
| Width with Fan | 275 mm |
| Height with Fan | 52 mm |
99,95 €
See price history