- Home
- Components
- SSDs
- Western Digital WD Green SN3000 2To
211,47 €
See price history211,47 €
See price history| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Reference | WDS200T4G0E-00CPS0 |
| ProductSpecs.colors | Green |
| Materials | PCB |
| Endurance | 250 TBW |
|---|---|
| Read Speed | 5000 Mo/s |
| Write Speed | 4200 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 2048 Go |
| Controller | SanDisk A101-000-172-A1 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | QLC |
| Controller Brand | SanDisk |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 2.38 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 5.4 g |