- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate Exos 28To 512Mo
Seagate Exos 28To 512Mo
Seagate — ST28000NM000C
Seagate — ST28000NM000C
| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | ST28000NM000C |
| Read Speed | 270 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 512 Mo |
|---|---|
| Usage | Server |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 28672 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 695 g |
484,00 €
See price history