| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | SA400S37/960G |
| Endurance | 300 TBW |
|---|---|
| Read Speed | 500 Mo/s |
| Write Speed | 450 Mo/s |
| NVMe | No |
|---|---|
| Format | 2.5" |
| Capacity | 960 Go |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 69.9 mm |
|---|---|
| Height | 7 mm |
| Length | 100 mm |
| Weight | 41 g |