- Home
- Components
- Power Supplies
- itek NBPS500K 500W
38,29 €
See price history38,29 €
See price history| Brand | itek |
|---|---|
| Reference | NBPS500K |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.railConfig | Single Rail |
| Designation | itek NBPS500K |
| ProductSpecs.warrantyYears | 2 |
| Wattage | 500 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | No |
| Modular | No |
|---|---|
| Connectors | 1x POWER_ATX 24-pin |
| 1x POWER_CPU 4-pin | |
| 1x POWER_MOLEX 4-pin | |
| 4x POWER_SATA | |
| 1x POWER_FLOPPY 4-pin | |
| 2x OTHER | |
| Modularity Type | Non-Modular |
| Fan Size | 120 mm |
|---|---|
| Silent | No |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| ATX 3.0 Support | No |
| ATX 3.1 Support | No |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 190 mm |
|---|---|
| Height | 210 mm |
| Length | 230 mm |
| Weight | 2.2 kg |
| Form Factor | ATX |