- Home
- Components
- CPU Coolers
- Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB White
59,95 €
See price history| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | PA120SEAR-WH |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 125 |
| Maximum RPM | 1550 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 25.6 dB |
| Maximum Airflow | 66.17 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Low Profile | No |
| Double Tower | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 730 g |
|---|---|
| Width with Fan | 160 mm |
| Height with Fan | 155 mm |