- Home
- Components
- Case Fans
- Phanteks M25G2-120 D-RGB Reverse 120mm
Phanteks M25G2-120 D-RGB Reverse 120mm
Phanteks — PH-F120M25R_G2_DWT01
13,75 €
See price historyPhanteks — PH-F120M25R_G2_DWT01
13,75 €
See price history| Brand | Phanteks |
|---|---|
| Reference | PH-F120M25R_G2_DWT01 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.99 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 350 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 39.28 dB |
| Maximum Airflow | 73.69 CFM |
| Fan Connectors | 1x OTHER |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 154 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |