Arctic — ACFAN00311A
| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00311A |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 6.9 |
| Maximum RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 600 RPM |
| Maximum Airflow | 77 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 185 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |
13,75 €
See price history