Noctua — NH-D15 G2 HBC
| Brand | Noctua |
|---|---|
| Reference | NH-D15 G2 HBC |
| ProductSpecs.colors | Beige |
| Brown | |
| Silver | |
| Length | 127 mm |
| Maximum TDP | 250 W |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 152 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.56 |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 300 RPM |
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 24.8 dB |
| Maximum Airflow | 91.58 CFM |
| Minimum Airflow | 74.8 CFM |
| Fan Diameter | 140 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | ABS |
|---|---|
| Aluminum | |
| Copper | |
| Nickel |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Server | |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Low Profile | No |
| Heat Pipe Count | 8 |
| Double Tower | Yes |
| Ball Bearing | No |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 168 mm |
| Weight | 1.18 kg |
| Width with Fan | 150 mm |
| Height with Fan | 168 mm |
169,95 €
See price history