Xigmatek — EN42102, EN42096
| Brand | Xigmatek |
|---|---|
| Reference | EN42102, EN42096 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.55 |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 22.8 dB |
| Maximum Airflow | 47.6 CFM |
| Fan Connectors | 1x LED_ARGB 3-pin |
|---|---|
| 1x FAN 4-pin | |
| Additional Connectors | 1x OTHER |
| 1x OTHER |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Fan Diameter | 120 mm |
|---|
32,95 €
See price history