34,96 €
See price history| Brand | Noctua |
|---|---|
| Reference | NF-S12A PWM CHROMAX |
| isRGB | No |
| Colors | Black |
| isARGB | No |
| Length | 120 mm |
| Minimum Noise | 10.7 dB |
| toolFree | No |
| zeroRPMMode | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| lengthWithFan | 120 |
| staticPressure | 1.19 |
| Maximum RPM | 1200 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 300 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 17.8 dB |
| Maximum Airflow | 63.27 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Plastic |
|---|---|
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Workstation | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 129 g |
| Fan Diameter | 120 mm |