- Home
- Components
- Memory
- Corsair Vengeance RGB Pro SL 2x16Go 3600MHz CL18
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2x16Go 3600MHz CL18
Corsair — CMH32GX4M2D3600C18
Corsair — CMH32GX4M2D3600C18
| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CMH32GX4M2D3600C18 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| RGB | |
| Height | 44.8 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR4 |
| Standard | PC4-28800 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 3600 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 18 |
|---|---|
| RAS to CAS | 22 |
| RAS Active | 42 |
| RAS Precharge | 22 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |
224,95 €
See price history