369,95 €
See price history| Brand | Viper Gaming |
|---|---|
| Reference | VP4300L2TBM28H |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | Graphene |
| IOPS Read | 1000000 |
|---|---|
| Endurance | 1600 TBW |
| IOPS Write | 700000 |
| Read Speed | 7400 Mo/s |
| Write Speed | 6400 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 2048 Go |
| Controller | MAP1602 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Maxio Tech |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | Yes |
| PS5 Compatible | Yes |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 3.8 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 9 g |