| Brand | Textorm |
|---|---|
| Reference | BM40RP4X4960 |
| Read Speed | 4500 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 2800 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 960 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | QLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 2.2 mm |
| Length | 80 mm |