| Brand | Kioxia |
|---|---|
| Reference | LTC10Z480GG8 |
| IOPS Read | 82000 |
|---|---|
| Endurance | 120 TBW |
| IOPS Write | 88000 |
| Read Speed | 555 Mo/s |
| Write Speed | 540 Mo/s |
| NVMe | No |
|---|---|
| Format | 2.5" |
| Capacity | 480 Go |
| Form Factor | 2.5" |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 70.1 mm |
|---|---|
| Height | 7.2 mm |
| Length | 100.45 mm |
| Weight | 45.6 g |