- Home
- Components
- Power Supplies
- Lian Li Edge 1000W 80PLUS Gold with Hub White
179,95 €
See price history| Brand | Lian Li |
|---|---|
| Reference | G9P.EG1000G.WH00.EU |
| ProductSpecs.colors | White |
| Designation | Lian Li Edge 1000W 80PLUS Gold with Hub - Blanc |
| ProductSpecs.rail12vAmps | 83 |
| ProductSpecs.zeroFanMode | Yes |
| ProductSpecs.warrantyYears | 10 |
| 80 Plus Efficiency | Gold |
| ProductSpecs.cyberneticsEfficiency | Cybenetics Gold |
| Wattage | 1000 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | Yes |
|---|---|
| Connectors | 2x POWER_CPU 8-pin |
| 1x POWER_ATX 24-pin | |
| 4x POWER_PCIE 8-pin | |
| 1x POWER_PCIE 16-pin | |
| 12x POWER_SATA | |
| 4x POWER_MOLEX 4-pin | |
| Modularity Type | Full |
| Fan Size | 120 mm |
|---|---|
| Silent | Yes |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| EPS12V | |
| ATX 3.0 Support | Yes |
| ATX 3.1 Support | Yes |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 86 mm |
| Length | 182 mm |
| Form Factor | ATX/EPS |