309,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CSSD-F1000GBMP600PLPW, CSSD-F1000GBMP600PLP |
| Usage | Desktop |
| IOPS Read | 900000 |
|---|---|
| Endurance | 700 TBW |
| IOPS Write | 1200000 |
| Read Speed | 7100 Mo/s |
| Write Speed | 5800 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 1024 Go |
| Controller | Phison PS5018-E18 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | Yes |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | Yes |
| Width | 23 mm |
|---|---|
| Height | 11 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 41 g |