- Home
- Components
- Memory
- G.Skill Ripjaws M5 RGB Black 2x48Go 6400MHz CL32
G.Skill — F5-6400J3239F48GX2-RM5RK
1 449,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-6400J3239F48GX2-RM5RK |
| ProductSpecs.colors | Black |
| RGB | |
| Height | 41 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-51200 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 98304 Go |
| Frequency | 6400 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 49152 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 32 |
|---|---|
| RAS to CAS | 39 |
| RAS Active | 102 |
| RAS Precharge | 39 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Intel Optimized | No |