- Home
- Components
- Memory
- Corsair Value Select 4Go 1600MHz CL11
38,25 €
See price history38,25 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CMSO4GX3M1C1600C11 |
| Has Heatsink | No |
| Pins | 204 |
|---|---|
| Type | DDR3 |
| Standard | PC3-12800 |
| Format | SO-DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 4 Go |
| Frequency | 1600 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 4 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 11 |
|---|---|
| RAS to CAS | 11 |
| RAS Active | 28 |
| RAS Precharge | 11 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |