G.Skill — F5-6000J3040G32GX1-FX5, fallback_f33f91a320e4
| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-6000J3040G32GX1-FX5, fallback_f33f91a320e4 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Height | 33 mm |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | DDR5-6000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 6000 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 32 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 30 |
|---|---|
| RAS to CAS | 40 |
| RAS Active | 96 |
| RAS Precharge | 40 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |
549,95 €
See price history