Corsair — CO-9051053-WW, CO-9051049-WW
39,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9051053-WW, CO-9051049-WW |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| Length | 120 mm |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.toolFree | Yes |
| Top Flow | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Included Fans | count: 1, label: LX120-R RGB Reverse Fan, diameter: 120 |
| Low Profile | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Heat Pipe Count | 0 |
| Height with Fan | 25 mm |
| Double Tower | No |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.72 |
| Maximum Operating Temperature | 60 °C |
| Maximum RPM | 2400 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 400 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 37.7 dB |
| Maximum Airflow | 66.7 CFM |
| Minimum Airflow | 11.5 CFM |
| Fan Connectors | 1x OTHER |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x OTHER |
| 1x OTHER | |
| 1x OTHER |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | RGB |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 255 g |
| Fan Diameter | 120 mm |